Inloggen

Stoelpootdoppen - inbuis - vierkant - vilt
Stoelpootdoppen inbuis vierkant vilt voor vierkante stoelpoten
Vierkante inbuis viltdoppen met sterk en kwalitatief vilt voor stoelen en tafels met vierkante poten die loodrecht op de ondergrond staan. (voor vierkante poten die schuin staan, kun je gaan voor een kantelbare stelvoet met vilt)
Toepassing: Minder kwetsbare vloeren zoals glad laminaat, glad parket maar ook linoleum of vlakke plavuizen vloeren en marmoleum.
Niet geschikt op: vloeren met een matte afwerking, op vloeren die met een PU-beschermlaag zijn afgewerkt (zoals PVC, Vinyl en Gietvloeren) en op keramische vloeren is niet iedere viltsoort geschikt. Neem in geval van twijfel contact met ons op voor een geschikte oplossing.
Opmerking: Omdat wolvilt een natuurproduct is kan de kleur van het vilt onderling verschillen. Het kan daarom wat lichter of donkerder van kleur zijn.
Specificaties
Materiaal: Polypropyleen (PP).
Glijvlak: Vilt.
Bevestiging: Zelfklemmend in de buis.
Montage: Voor een uitgebreide montage-instructie kun je terecht op onze montage-pagina.
Slijtage: Eventuele slijtage van het glijvlak is afhankelijk van de vloer omstandigheden (zoals het oppervlak, vloer vervuiling, etc..) en de belasting.
Voor de maatvoering van de vierkante viltdoppen wordt gebruikt gemaakt van de inwendige lengte x breedte van de stoelpoot. De schacht van deze stoelpootdoppen (het deel wat in de buispoot gaat) heeft een enigszins flexibele vorm, waardoor hij geschikt kan zijn voor meerdere buisafmetingen.
De vierkante viltdoppen zijn leverbaar in onderstaande afmetingen:
- 10 x 10 mm - 11 x 11 mm (buitenmaat = 13 x 13 mm)
- 12 x 12 mm - 13 x 13 mm (buitenmaat = 15 x 15 mm)
- 14 x 14 mm (buitenmaat = 16 x 16 mm)
- 15 x 15 mm (buitenmaat = 18 x 18 mm)
- 16 x 16 mm - 17 x 17 mm (buitenmaat = 20 x 20 mm)
- 18 x 18 mm - 19 x 19 mm (buitenmaat = 22 x 22 mm)
- 20 x 20 mm - 21 x 21 mm (buitenmaat = 25 x 25 mm)
- 22 x 22 mm - 23 x 23 mm (buitenmaat = 25 x 25 mm)
- 25 x 25 mm - 27 x 27 mm (buitenmaat = 30 x 30 mm)
- 28 x 28 mm (buitenmaat = 30 x 30 mm)
Maatvoering: De schacht van deze stoelpootdoppen heeft een enigszins flexibele vorm, waardoor hij geschikt kan zijn voor meerdere inwendige buisafmetingen.
Voor goede en eenvoudige montage is het belangrijk dat je eerst onderstaande tekst goed doorneemt. Je voorkomt daarmee problemen of ergernissen en het bespaart je tijd.
- Verwijder eventuele oude inbuisdoppen uit de stoelpoot.
- Maak daarna de buis vrij van roest en vuil.
- Verwijder eventuele bramen aan de binnenzijde van de buis.
- Plaats de inbuisdop in de poot.
- Indien de dop net iets te klein is kunt je proberen de schacht te omwikkelen met teflontape/ fitterstape. Daarmee kan je wellicht de diameter net iets vergroten zodat de dop alsnog klemt in de stoelpoot.
- Indien de dop wat krap is kan je voor een soepele montage wat afwasmiddel of zeep op de schacht van de glijder doen. Met wat schuurpapier is het ook mogelijk de schacht nét iets dunner te schuren en alsnog passend te maken.
- Sla voorzichtig, bij voorkeur met een rubberen hamer de stoelpootdop in de buis totdat deze op de aanslag komt. Indien je alleen een metalen hamer hebt, leg dan eerst bijvoorbeeld een blokje hout op dop voordat je met de hamer slaat.